ЦУКОР

ЦУКОР 
Що приховують «корисні» продукти?

Режисер Деймон Гамо
Сценарій Деймон Гамо
Продюсер Нік Батзіас, Деймон Гамо, Рорі Вільямсон, …
Оператор Джудд Овертон
Композитор Джоджо Петрина
Художник Гарет Дейвіс

Історія про те, як суспільство споживання і мода на «здорове харчування» насправді призводять до надмірної ваги.

Австралійський режисер і актор Деймон Гамо знімає свій експеримент, в ході якого він харчується їжею із маркуванням healthy (корисно для здоров‘я), щоб розкрити глядачеві гірку правду — навіть у свіжо вичавлених соках, знежирених йогуртах, мюслі, протеїнових батончиках та іншій «корисній» їжі криється цукор.
Фільм демонструє зміни, які стаються з тілом молодого чоловіка, який не мав проблем із зайвою вагою до початку експерименту. Завдяки пізнавальній мандрівці, Деймон висвітлює невідомі багатьом факти про те, як побудована харчова індустрія і якого цукру насправді варто остерігатись.

Премії і номінації
Australian Academy of Cinema and Television Arts (AACTA) Awards
Winner AACTA Award, Best Feature Length Documentary Nick Batzias, Damon Gameau
Australian Cinematographers Society
Winner SA & WA Gold Award, Music Clips Judd Overton
Winner SA & WA Silver Award, Documentaries, Cinema & TV Judd Overton
Australian Screen Editors
Nominee ASE Award, Best Editing in a Music Video Sasha Dylan Bell
Edinburgh International Film Festival
Nominee Best Documentary Feature Film, Damon Gameau 

Країна: Австралія
Жанр: документальний
Переклад: українські субтитри
Тривалість: 103 хв
Вікове обмеження: 0+

Про фільм:
«Цукор» не схожий на традиційний просвітницький наукпоп. Головний герой перетворює вивчення властивостей цукру і його впливу на організм на справжнє реаліті-шоу, де сам стає головним досліджуваним.
Експерти з харчування складають для Деймона спеціальне меню, в якому на кожень день припадає 40 чайних ложок «прихованого» цукру, що знаходиться у так званих «здорових» продуктах.
Він не вживатиме газовану воду, шоколадні батончики чи морозиво, аби довести — шкоду здоров‘ю можуть нанести навіть знежирені дієтичні продукти і спортивні добавки через цукор, який, на наш подив, вони містять. Деймон продовжуватиме займатися фітнесом, щоб показати, як цукор впливає на фізичні можливості організму.
Фільм не лише лінійно слідує за героєм, а й містить велику кількість яскравих прийомів: музичні виступи, картонні декорації, анімацію та інші. Це робить його перегляд однаково цікавим і захоплюючим як для дорослих, так в для дітей.

«Цукор» — не просто фільм. Творці картини продовжують звертати увагу на питання, що має суспільну вагу — збалансоване харчування. На сайті і у соціальних мережах вони публікують рецепти корисних страв, інтерв‘ю з дієтологами та історії людей, які змінили свій раціон після перегляду фільму і досягли результатів для своєї фігури. За оновленнями у соц.мережах слідкують сотні тисяч підписників, а одне з найбільших британських видавництв, Pan Macmillan, опубліковало книгу засновану на фільмі.

У фільмі беруть участь:
Стівен Фрай («Дживс і Вустер», «V — значить вендета», «Шерлок Голмс: гра тіней», «Гоббіт: пустка Смауга»), Гью Джекман («Люди Ікс», «Престиж», «Сенсація»), Ізабель Лукас («Трансформери»), Брентон Туейтс («Малефісента»).
Музика: Depeche Mode, Peter Gabriel and Florence and the Machine.

Кадри з фільму