Захід

Захід
З 13 грудня 

Жахи світу криються за наймилішими речами 
Режисер: Ласло Немеш
Сценарій: Ласло Немеш, Клара Ройер, Маттьо Тапоньє
Продюсер: Габор Райна, Габор Шипош, Virág Baranyi, …
Оператор: Матяш Ердей
Композитор: Ласло Меліш
Художник: Ласло Райк, Dorka Kiss, Аттила Дігі Кеварі, …
Монтаж: Маттьо Тапоньє
В ролях: Сюзана Вуест, Юлі Якаб, Евелін Добош, Влад Іванов, Юдіт Бардош
За підтримки Посольства Угорщини

Історична мелодрама про молоду безстрашну дівчину. Дія фільму переносить глядачів у Будапешт часів Першої світової війни.
1913 рік. Молода Айріс Лейтер, яка виросла у сиротинці, прибуває до Будапешту. Дівчина намагається влаштуватись на роботу до знаменитого магазину капелюшків, який колись належав її батькам, отримує відмову. Айріс зустрічає незнайомця, який стверджує, що знає рідного брата дівчини, якого та ніколи не бачила.
Героїня втягується у розслідування темних сімейних таємниць тоді як у Європі розв‘язується небувала історична катастрофа.

Премії і номінації
Jameson CineFest — Miskolc International Film Festival
Winner Special Prize of the Jury
Nominee Emeric Pressburger Prize
London Film Festival
Nominee Best Film
Toronto International Film Festival
Nominee People’s Choice Award
Venice Film Festival
Winner FIPRESCI Prize
Nominee Golden Lion

Країна: Угорщина, Франція
Рік: 2018
Жанр: драма
мова: угорська
Переклад: українські субтитри
Тривалість: 142 хв
Вікове обмеження: 16+

Про фільм:
«Захід» – це таємниче розслідування, яке проводить безстрашна дівчина, напередодні Першої світової війни у самому серці Європи – Будапешті. Світова прем‘єра «Заходу» відбулась на Венеціанському кінофестивалі, де стрічка була відзначена увагу преси, в результаті чого фільм отримав нагороду ФІПРЕССІ.
«Захід» був знятий на плівку 35 мм і суб‘єктивні камери, за допомогою яких глядач спостерігає за перебігом подій очима головної героїні. Події фільму розгортаються у 1913 році, напередодні великої трагедії, що ознаменувала «захід Європи». Головну роль у фільмі «Захід» виконала молода угорська акторка Юлі Якаб. Авторитетні кінокритики одноголосно відмітили: «Юлі Якаб виглядає переконливо, ніби щойно вийшла з машини часу».
«Будапешт до Першої світової війни виглядав, як інша планета. Я хотів занурити глядача у цей далекий і одночасно дуже близький для нас світ. Цей фільм про те, як суспільство обирає свою долю. Завжди актуальне питання. Я відчуваю, що сьогодні ми теж, самі того не знаючи, стоїмо на роздоріжжі цивілізацій» – Ласло Немеш
Попередня робота Ласло Немеша, «Син Саула», отримала Гран-прі Каннського кінофестивалю, а також нагороду ФІПРЕССІ, «Золотий глобус», «Оскар» і нагороду Британської кіноакадемії у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою».

Критики про фільм:
«Фільм, який повністю поглинає» – The Guardian
«Фільм, що хвилює своєю хворобливою, тривожною красою» – Kommersant
«Захоплюючий досвід, справжн подорож у часі» – IndieWire

Кадри з фільму